A beépített, vízzáró BOX-os, mechanikus keverőkarral szerelt DELABIE zuhanycsaptelep szerelése - falon belüli felszálló kevert víz ág esetén
DEL254BOX-DEL2541
A: a vízzáró gumiharangok rögzítő elemeit pattintsa a helyére a vízzáró BOX-ba, majd fűzze be a kötözőket
B: vízmértékkel állítsa be a BOX-ot
B1: A vízzáró BOX rögzíthető közvetlenül a hátsó síkhoz, a faltípusnak megfelelő rögíztőelemekkel
B2: A vízzáró BOX be is süllyeszthető a falsíkba, ebben az esetben a felszálló ágaknak is szükséges kivésni a megfelelő helyet
B3: A vízzáró BOX rögzíthető profilok közé is, ebben az esetben annak szárnyai a profil hátsó síkjával szükséges, hogy egybe essenek.
B4: A vízzáró BOX rögzíthető 30 mm-nél vastagabb előtétfalra, még hozzá hátulról csavarozással.
Amennyiben a falvastagság nem éri el a 30 mm-t, akkor a szárnyak 180 fokban való elfordításával lehet megnövelni a távolságot úgy, hogy megfelelő mélysége legyen a BOX-nak
C1-C2: A szerelést minden esetben, kizárólagosan úgy kell végezni, hogy a vízzáró gumiharangot szabályosan behelyezzük és bepattintjuk a helyére. Enélkül csőtörés esetén vízkár keletkezhet. 20 mm-nél kisebb átmérőjű víz becsatlakozásnál a gumiharangba azonnal behúzható a vízvezeték, amennyiben az átmérő 20 mm-nél nagyobb, akkor pedig a gumiharang végét szükséges úgy méretre vágni, hogy át lehessen vezetni a vízcsövet, de semmiképpen sem lehet laza. Tilos a víz becsatlakozásnál az idomra ellenoldalról bármivel ráfogni!
D1-D2: A gumiharang akkor megfelelő, ha a kék BOX-ba beletekintve szemből, látszódik a gumiharang alsó pereme. Ha nem látszódik, akkor nincs megfelelően a helyén.
Ezután a gumiharangot rá kell szorítani a kötözővel a hátsó rögzítőhöz, így rendkívüli stabilitást fog biztosítani, nem fogja hagyni, hogy csőtörés esetén a cső onnan kimozduljon és eláztassa a falat.
E: helyezzük fel a kék BOX-ra a karton borítást, hogy megóvjuk a kosztól, ragasztótól. Gipszkartonozáshoz először vegyük le a kartonpapírt a BOX-ról, majd a méretre vágott gipszkartont húzzuk rá, csak ezután tegyük vissza a kartonpapír védőelemet.
Végezzük ez a burkolás lépéseit. Ragasztó, csempézés stb. A csempe és a kék BOX széle között ne legyen nagyobb távolság, mint 3 mm.
F: Távolítsuk el a kartonpapírt, és végezzük el a csőhálózat kiöblítését. Nagyon fontos, ezt sose felejtsük el, mivel a hálózati uszadékanyag, fémforgácsok így tudnak kiürülni a hálózatból. Ennek elmulasztása az eszközök rendeltetésellenes működését okozhatja, mivel az uszadékanyag lerakódik a termékben. Az elzárók 2,5-es imbuszkulcs megnyitásával lehet a vizet átöblíteni és kiöblíteni vagy a zuhanyfejen, vagy ha kézizuhanyos, akkor az öblítőcsövön keresztül.
A-B: Szilikonnal húzzuk ki a BOX szélét körben, majd helyezzük fel az előlap rögzítő gyűrűjét. Figyeljünk oda arra, hogy a gyűrű nehogy fejjel lefelé kerüljön fel
C: A rögzítőgyűrűt egészen a csempéig kell betolni, ütközésig, ne legyen rés a gyűrű és a csempesík között!
D-E: 2,5-es imbuszkulccsal rögzítsük a gyűrűt, hogy ne tudjuk elmozdulni
F: Ezután a gyűrű vonalában már le tudjuk vágni a BOX-ból a felesleges részt
G: az öntvény közepéről ekkor már le tudjuk venni a nagy zárókupakot, erre nem is lesz szükség a továbbiakban. A H-M vizes ágnál pedig 13-as csőkulccsal először tekerjük ki a záróidomokat, helyezzük be a szűrőket, majd tekerjük vissza a záróidomokat a helyére
H: Ezután kézzel tekerjük bel a kerámia betét foglalatát, ügyelve arra, hogy ne húzzuk túl.
I:Helyezzük be a zuhany kerámia betétjét, majd rögzítsük be a rögzítő gyűrűvel.
A1-A2: Helyezzük fel az előlapot, majd rögzítsük az oldalsó csavarokkal, 2,5-ös imbuszkulccsal
C: Helyezzük fel a hőfokkorlátozó gyűrűt, ügyelve arra, hogy a H-M ág viszonyában, középre legyen pozícionálva.
D-E: Tegyük fel a takarógyűrűt, majd csavarozzuk fel a működtető kart, ismét 2,5-ös imbuszkulccsal
F: A csavartakarót tegyük a helyére
Karbantartás
Rendszeres időközönként, de minimum évente szükséges a szűrők kitisztítása, melyet az elzárók alatt, a hatlapfejű rögzítő mögött talál. Nyitás előtt szükséges az elzárókkal megszüntetni a bejövő vizet
Amennyiben szükséges, akkor a kerámia betétet, illetve az öntvényt is ki lehet tisztítani a lerakódott szennyeződésektől. Évente legalább 1 alkalommal ez ajánlott. A kerámia betét kivétele előtt zárja el az elzáróval a bejövő vizet.
A zuhannyal végezhet termikus fertőtlenítést, a piros nyomógombot benyomva a kart el lehet fordítani olyan maximális állásba, amikor csak a forró ágból érkezik a víz, ekkor ügyeljen arra, hogy nehogy leforrázza magát vele!
Visszacsapó szelepek állapotát úgy tudja ellenőrizni, hogy az egyik oldalon elzárja a vizet, és ha az ottani elzárónál vízcseppek jelennek meg, akkor ki van akadva a visszacsapó szelep és a másik oldalról átáramló víz megjelenik, ekkor ki szükséges cserélni a visszacsapó szelepet.